Cocos Coin Geleceği, Cocos Coin Nedir?

featured
Cocos Coin neden yükseliyor ?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cocos Coin Geleceği, Cocos Coin Nedir?

Cocos Coin , çoklu oyun sistemi uyumluluğuna sahip oyunlar için eksiksiz bir çalışma zamanı ortamı yaratmayı amaçlayan ve oyun geliştiricilere blockchain oyun geliştirme için kullanıcı dostu bir platform sağlayan, halka açık bir blockchain platformudur. Ayrıca Cocos-BCX, kullanıcılara oyun içi sanal varlıklar üzerinde tam kontrol ve şeffaflık getirmeyi amaçlıyor.

Oyun deneyimi ve oyun ekonomisi göz önünde bulundurularak bir geliştirme ortamı oluşturuyor . Oyun geliştiricileri , blok zinciri programlama dillerini öğrenmeye ihtiyaç duymadan geleneksel oyunları kolayca blok zincirine taşıyabilirler .

Geliştiriciler ayrıca, misli olmayan jeton (NFT) takasları, piyon dükkanları ve bankalar gibi oyun ekonomisi altyapıları oluşturmak için Cocos-BCX veya üçüncü taraf ekipleri tarafından sağlanan işlevleri ve bileşenleri kullanabilir. Sonuç olarak Cocos-BCX, oyuncuların sanal varlıklarını daha iyi yönetmelerine izin verirken “oyunculara daha fazla oyun sunmayı” hedefliyor.

Ayrıca Cocos-BCX, çok zincirli uyumlu varlık standartları ve etki alanları arası ağ geçitleri sağlayarak zincirler arası ve alanlar arası varlık alışverişine olanak tanır. Geliştiriciler, oyun içi ekonomilerini en iyi şekilde kolaylaştıran ve varlıklarını evrensel olarak aktarılabilir hale getiren blok zincirlerinde oyunları dağıtma esnekliğine sahip olacak. Kullanıcılar, ticaret ve depolama gibi amaçlarına en iyi şekilde hizmet eden farklı zincirler arasında varlıkları taşıma özgürlüğünden de yararlanabilirler.

Temel unsurlarından bazıları şunlardır:

 • Cocos Blockchain Expedition (“Cocos-BCX”) , blok zincirinde oyunların ve oyun ekonomilerinin geliştirilmesi için eksiksiz bir çözüm oluşturmayı amaçlamaktadır .
 • CocosChain , tutarlılığı ve adaleti sağlamak için tüm aktif tanıkların aynı planlanmış blok oluşturma olasılığını paylaştığı Delegated Proof-of-Stake (DPoS) mutabakat mekanizmasının bir sürümünü kullanan halka açık bir blok zinciridir .
 • Proje , misli ve misli olmayan dijital varlıklar için tescilli bir belirteç standardı olan NHAS-1808’i yarattı.

Özünde şu özelliklere sahiptir:

 • Oyun merkezli veri yapısı, çok zincirli birlikte çalışabilirlik, varlık sözleşmesi bölümlendirme, hafif düğümlerin kullanımı ve çok daha fazlasını içeren özelliklere sahip CocosChain .
 • Çoklu sistem uyumluluğu ve blok zinciri birlikte çalışabilirliği ile oyunlar için entegre bir çalıştırma ortamı .
 • Homojen ve homojen olmayan varlıklar için zincirler arası işlemleri destekleyen eksiksiz bir değişim ağ geçidi .
 • Dinamik şifreleme, gizli işlem değişkenleri ve ortam kimlik doğrulaması ile hile korumalı bir doğrulama mekanizması.

COCOS belirteçleri için amaçlanan kullanım durumları, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

 • Gaz ücretleri için ödeme .
 • DPoS konsensüsüne katılmak için staking .
 • Blockchain yönetişimi için stake etme .
 • COCOS-BlockChain Expedition (BCX), “dijital oyun ekonomisinin yeni neslini” oluşturmaya adanmış bir platformdur .
 • Cocos-BCX aşağıdakileri sağlamayı amaçlamaktadır:
  • Geliştiriciler : oyun geliştirme için son derece kullanışlı ve eksiksiz bir çok platformlu çalıştırma ortamı sağlamayı amaçlar.
  • Kullanıcılar : Cocos, “yepyeni bir oyun deneyimi” sunmayı amaçlıyor. Spesifik olarak, oyun deneyimi dört aşamalı bir yaklaşımla sağlanır . Oyun içi ekonomi için yalnızca değiştirilebilir belirteçler kullanarak başlasa da, nihai hedefi tamamen bir blok zincirine geçmektir.
 • Cocos-BCX , Delegated Proof-of-Stake (DPoS) mutabakat mekanizmasına dayanan canlı programlanabilir bir ana ağa sahiptir .
 • COCOS, Cocos-BCX blok zincirinin yerel varlığıdır ve işlem ve gaz ücretlerini ödemek için kullanılır, ancak DPoS konsensüsüne ve onun temelindeki blok zinciri yönetişimine katılmak için de stake edilebilir .

Cocos-BCX’in özellikleri ve ürünleri

2.1 Ürünler

Cocos-BCX oyun şablonları

Cocos-BCX ekibi, geliştiricilerin Cocos-BCX’teki oyunların gelişimini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için hem üçüncü taraf geliştiriciler hem de ekibin kendisi tarafından geliştirilen oyunları şablon olarak kullanıma sundu.

Şu an itibariyle, SnakeJoy ve CocosShooter bu tür örnek oyunlardan ikisi.

SnakeJoy

SnakeJoy , üçüncü taraf geliştirici ekibi TeamJoy tarafından Cocos-BCX’te geliştirilen bir kayma oyunudur. Kullanıcılar peletleri (fungible veya non-fungible jetonlar) yemek için yılanı kontrol eder ve diğer oyuncularla rekabet eder. Oyun, oyun içi ekonomi ve rekabetçi eğlence oyunlarında sabitlenmiş, türev belirteçlerin kullanımına bir örnek teşkil ediyor.

image3
image3

CocosShooter

CocosShooter , Cocos-BCX ekibi tarafından geliştirilen bir atış oyunudur. Kullanıcılar, düşman uçağını yok etmek ve puan (geçilebilir jetonlar) ve öğeler (mübadele edilemez jetonlar) toplamak için avcı uçağına pilotluk yapar. Edinilen öğeler, NHAS-1808 kapsamında kullanıcılar arasında, uygulamalar veya blok zincirler arasında saklanabilir ve alınıp satılabilir. Oyun, NHAS-1808 jetonlarının üretimi, depolanması ve transferinin bir gösterimi olarak hizmet vermektedir.

image9
image9

Entegre geliştirme ortamı: Cocos Creator

Cocos Creator, bir oyun motoru, kaynak yönetimi, sahne düzenleme, oyun önizleme, hata ayıklama ve oyun yayınlama dahil olmak üzere eksiksiz bir oyun geliştirme araçları ve iş akışı paketi sunar .

Cocos Creator’ın temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Akıllı tuval uyarlamasını destekleyen bir UI sistemi .
 • Animasyon yörünge önizlemesini ve karmaşık eğrilerin düzenlenmesini destekleyen bir animasyon sistemi.
 • Düzenleyicide kolayca ayarlanabilen ve komut dosyasında bildirilebilen çoklu veri özellikleri.
image10
image10

2.2 Temel özellikler

CocosChain

Cocos-BCX bileşenleri, oyun içeriğinin entegrasyonunu ve merkezi olmayan ekonomiyi iyileştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Aşağıdaki tablo, Cocos-BCX sistem mimarisinin üst düzey bir gösterimidir.

blok zinciri

Geliştirme sürecini basitleştirmek için Cocos-BCX, çeşitli uygulamalar ve birlikte çalışabilir arayüzler için entegre bir çalışma zamanı ortamı tasarlamıştır . Çalışma zamanı ortamı, Android, iOS, PC Web, mobil H5 ve diğer sistem ve ortamlarla uyumludur.

Cocos Creator ile birleştiğinde, oyun programları ile blok zinciri arasındaki bağlantıyı basitleştirir , etkileşimleri geliştiriciler için şeffaf hale getirir ve geleneksel oyun geliştiricilerin blok zinciri oyunlarını minimum çabayla geliştirmesine veya taşımasına olanak tanır.

CocosChain’in temel özellikleri şunları içerir:

 • Tam blok zinciri birlikte çalışabilir arayüzler.
 • Şeffaf ve aşağı doğru kalıtım.
 • Paketlenmiş atomik işlemler.
 • Birden çok işletim sistemiyle uyumludur.

Işık düğümleri

Cocos-BCX’te hafif düğümler, zincirle birlikte çalışabilen bir ortam sağlar.

Tam düğümlerden farklı olarak, hafif düğümler tüm blok zinciri durumunu senkronize etmez, oylamaya ve blok üretimine katılmaz .

Hafif düğümler yalnızca gerekli sözleşme bilgilerini ve çevresel verileri senkronize eder. Bu tasarım, veri miktarını ve senkronizasyon süresini önemli ölçüde azaltmayı ve zincir üstü oyun yazılımının çalışmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Oyun sözleşmeleri, blok periyodundan ve blok boyutundan bağımsız olarak, zaman içinde sürekli olarak hafif düğümler aracılığıyla yürütülebilir.

Dünya görüşü ve dünyalar arası varlık aktarımı

Bir oyunun dünya görüşü, hikaye anlatılarıyla ilişkili bir dizi tanımlamadır .

Aynı dünya görüşü altındaki varlıklar, ortak özellikleri, uygulama senaryolarını, dolaşım kurallarını ve varlıkların kaydını paylaşır. Varlıklar, bir taşıma ücreti ödenerek aynı dünya görüşü altında farklı oyunlarda taşınabilir ve dağıtılabilir.

İlginizi Çekebilir : Highstreet Coin Nedir ? HIGH Coin Geleceği

Smithy sistemi

Demirci, oyun donanımları, ekipmanları ve sözleşmeleri oluşturma hakkına sahip bir hesap grubudur.

Tüm oyunların temel işlevlerinden biri olan Demirci, oyun yapımcıları veya oyun loncaları ve tasarımcı stüdyoları tarafından yönetilebilir.

Demirci ile oyuncular oyun içi madeni paraları ve malzemeleri aksesuarlara dönüştürebilir veya doğrudan ürün satın alabilirler. Oyuncu ve Demirci arasındaki tüm işlem bilgileri zincire kaydedilecektir.

Varlık izin sistemi

NHAS-1808 kapsamında, bir varlığın mülkiyeti ve kullanım hakları , geliştiricilerin oyun deneyimini önemli ölçüde artırabilecek karmaşık ekonomik faaliyetler (borçlanma ve taahhüt verme gibi) çizebilecekleri şekilde ayrılmıştır .

image6
image6

DPoS mutabakat mekanizması

Cocos-BCX Testnet’in mutabakat katmanı , paydaşların programlanmış tüm tanıkları oylayarak seçtiği Delegated Proof-of-Stake (DPoS) mutabakat algoritmasını benimser. Programlanmış tanıklara toplu olarak aktif tanıklar denir . Ağın düzgün çalışması için Cocos-BCX test ağı minimum 11 ve maksimum 101 aktif tanık gerektirir. Tanık planlama algoritmasında aynı programlanmış blok olasılığını paylaşırlar, bu da blok olasılıklarının ve ödüllerinin tutarlı olmasını sağlar.

Blok aralığı 3 saniye olarak ayarlanmıştır ve düğümlerin %70’inden fazlası üretimi tamamladığında geçerli kabul edilir. Planlanan tanık blok üretemezse, o zaman diliminde blok oluşturulmaz. Ağ, bir sonraki zaman aralığını bekler ve bloklar oluşturmak için bir sonraki programlanmış tanığı seçer. Tanık oylaması her 12 saatte bir yapılacak . Ekip, ana ağın başlatılmasından sonra sistem parametrelerinin daha fazla test edileceğini, doğrulanacağını ve değiştirileceğini belirtti.

consensus
Cocos Coin
consensus

Akıllı sözleşme sistemi

Oyun geliştiricileri, Cocos-BCX sözleşmelerini programlamak için Lua ve JavaScript’i kullanabilir ve blockchain programlama dillerinde benimseme maliyetinden tasarruf edebilir. Sözleşme sistemi, sözleşme yükseltmelerine izin vererek geliştiricilerin oyun içeriklerini yenilemelerine yardımcı olur.

image11
image11

Tescilli Homojen Olmayan Varlık Standardı: NHAS-1808 belirteç standardı

Cocos-BCX’in belirteç standardı olan NHAS-1808, farklı uygulamalar ve zincir etki alanlarında daha zengin özelliklere sahip belirteçlerin oluşturulmasını, değiştirilmesini ve değiştirilmesini sağlayan benzersiz bir veri yapısı kullanır.

image12
Cocos Coin
Cocos Coin

Hile korumalı mekanizma

Cocos-BCX, blok üreticilerinden veya üçüncü şahıslardan gelen hile faaliyetlerini önlemek için 5 modül uygular:

 1. Blok yüksekliği, zaman damgaları ve diğer gürültülerle dinamik olarak şifrelenmiş yayın verileri .
 2. Tanımlanamayan veya kendini tanımlayan düğümlerin ağa katılmasını önleyin.
 3. İşlem değişkenlerini , düğüm RAM’inde yürütülecek bir sözleşme işleminde gizleyin ve yalnızca sonuçların çıktısını alın.
 4. Sözleşme arayanların kimliğini ve iznini doğrulayın .
 5. Sözleşmeleri, blok üreticilerinin ve geliştiricilerin yetkisiz olarak faaliyet gösterdiği Güvenilir Yürütme Ortamında yürütün.

Stratejiye genel bakış

Cocos-BCX başlangıçta Çin, Kore ve Avrupa’da topluluk oluşturmaya odaklanacak. Proje popülerlik kazandıkça topluluk büyümesinin odak noktası kademeli olarak diğer pazarlara doğru genişleyecektir.

Cocos-BCX’in mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

 • Cocos-BCX ile ilgili içeriğin katkısını teşvik etmek için Eco Partner Builder & Angel programı.
 • Potansiyel kullanıcılarla etkileşim kurmak için blockchain oyun konferanslarına, atölye çalışmalarına ve buluşmalara ev sahipliği yapın.
 • Oyun geliştiricilerle etkileşim kurmak için örnek oyunlarla çevrimiçi ve yüz yüze eğitim sağlayın.
 • Blockchain Industry Yıllık Raporunu DappReview ile birlikte yayınlayın.
 • İki haftada bir teknik güncellemeler.

Ana ağ lansmanından sonra Cocos-BCX’in gelecekteki topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

 • Kullanıcıları Cocos-BCX blok zincirinde düğümleri çalıştırmaya teşvik etmek için Düğüm programını başlatın.
 • Geleneksel oyun geliştiricilerini blockchain oyun alanına getirmek için C++ tabanlı açık kaynaklı bir oyun geliştirme çerçevesi olan Cocos2d-x ile işbirliği yapın.
 • Elçi Programları ile yerel topluluk oluşturun.
 • Sosyal kanallar aracılığıyla aktif topluluk katılımı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cocos Coin Geleceği, Cocos Coin Nedir?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Bitcoin l Bitcoin Haberleri l Bitcoin analizleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin