featured
Cardano (ADA) Geleceği

Cardano (ADA) Nedir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cardano (ADA) Nedir?

Kripto paralar ile yakından ilgilenen ve Blockchain teknolojisini tanımak isteyen yatırımcılar Cardano nedir sorusunu sıklıkla sormaktadır. Cardano, ADA ile kripto para almak ve göndermek için kullanılabilen kendi sistemine sahip olan bir platformdur. Bu platform sayesinde şifreleme özelliği ile son derece güvenli ve hızlı bir şekilde varlık transferi gerçekleştirilebilmektedir.

Cardano bir kripto para birimi olmasının yanı sıra finansal uygulamaların yürütülebileceği bir platforma da sahiptir. Bu platforma ADA ekosistemi adı verilmektedir. Yüzlerce borsada listelenen ADA oldukça popüler ve güvenilir bir kripto paradır. Geçmişten günümüze kadar fiyatında düzenli olarak artışlar yaşanmaktadır. Bu nedenle pek çok yatırımcı alım satım yaparken ADA’yı tercih eder.

Cardano (ADA) ile Diğer Kripto Paralar Arasındaki Farklar Nelerdir?

ADA birçok yönden diğer kripto para birimleri ile farklılık göstermektedir. ADA, bilimsel bir yaklaşım ile inşa edilen ilk kripto para projesidir. Sahip olduğu yazılım mimarileri ise diğer kripto paralardan çok farklıdır. Aynı zamanda verimliliği ve hızı diğer kripto para birimlerine göre çok daha iyi seviyelerdedir.

Diğer pek çok kripto para birimi ile kıyaslandığında ADA sahip olduğu ekosistem ile daha sürdürülebilir ve dengelidir. Mükemmel bir mühendislik uygulanarak geliştirilen ADA sayesinde Blockchain teknolojisi de olumlu olarak etkilenmiş ve gelişme göstermiştir. Bugün kripto para birimleri ile yakından ilgilenen kişiler Cardano ekosistemini mutlaka duymuşlardır.

Cardano (ADA) Hangi Özelliklere Sahiptir?

Cardano özellikleri açısından ön plana çıkan kripto para birimlerinden bir tanesidir. ADA’nın sahip olduğu özellikler aşağıda sıralanmıştır.

 • Hesaplama ve muhasebenin farklı katmanlara ayrılması
 • Kripto para birimlerinin tasarımını iyileştirebilmek için uzun vadeli çalışmalar
 • Aynı defter içerisinde birden fazla varlığı hesaba katabilme
 • Ticaretin sosyal unsurlarını keşfetmek için çalışmalar yürütme
 • Geliştirilebilir bir yapıya sahip olma
 • Eski sistemler ile uyumlu çalışabilme
 • Sürekli güncellenme ve yeniliklere açık olma

ADA tüm bu özellikleri bünyesinde barındırarak teknolojiye katkıda bulunmaktadır. Sizin de anlayacağınız üzere ADA kesinlikle bir kripto paradan fazlasıdır.

İlginizi Çekebilir : Green Metaverse Token (GMT): Neden Dikkat Çekiyor?

Cardano (ADA) Marketteki Pozisyonu

Cardano (ADA) marketteki pozisyonu sayesinde oldukça güvenilir olan kripto paralardan bir tanesidir. Marketteki sıralaması 8 olan ADA, toplamda 35,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir. Ayrıca 28,61 milyarlık dolaşan arzı bulunmaktadır. Hacim olarak düşünüldüğünde ise her gün milyarlarca dolarlık işlemde kullanılmaktadır.

ADA onlarca borsada toplam 300’e yakın işlem çifti ile listelenmektedir. USDT veya diğer kripto paralar ile ADA alınıp satılabildiği gibi bu alım satımlarda fiat para birimleri de kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra ADA’nın tüm zamanlardaki en yüksek fiyatı 3,10 dolar seviyeleridir. Bu seviyeye 2021 Eylül ayında ulaşmıştır. Bu yazının yazıldığı sırada ise ADA’nın değeri 0.86 dolardır. Bu kripto para birimini satın alabilmek için bir kripto para borsasına üye olabilir ve kaynak aktararak satın alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cardano (ADA) Geleceği

Cardano coin geleceği gerek yapılan çalışmalar gerekse de markete giren para miktarındaki yükselişler dikkate alındığında oldukça parlak gözükmektedir. Cardano sahip olduğu platforma sanal bir makineyi, Cardano banka kartını ve kullanıcı dostu adresleri entegre etmeye çalışıyor. Tüm bu projeler gerçekleştirildiği takdirde fiyatta yükselişler meydana gelebilir.

ADA grafik analizi yapıldığında ise pek çok analist yükselişin 2022 yılı boyunca devam edebileceğini ve yeni bir ATH yaşanabileceğini söylüyor. Ancak bunun tam tersini söyleyen analistler de mevcut. Bu nedenle risk yönetiminizi yaparak kendi yatırım kararlarınızı kendiniz vermeniz çok daha iyi olacaktır. Bu sayede hem kendinizi hem de yatırımınızı koruyabilirsiniz.

Bunada göz atabilirsiniz : Dogecoin (DOGE) Nedir?

Reklam Alanı
3
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cardano (ADA) Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

 1. 10 ay önce

  […] İlginiz Çekebilir : Cardano (ADA) Nedir? […]

  Cevapla
Reklam
Reklam
Giriş Yap

Gazete Bitcoin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!