featured
Shiba INU

Shiba INU (SHIB) Nedir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Shiba INU (SHIB) Nedir?

Kripto para piyasası son yıllarda gösterdiği başarı ile herkesin ilgisini çekmiştir. Kripto paralar ile yakından ilgilenen kişiler ise Shiba Coin nedir sorusunu yönelterek cevap aramaktadır. SHIB, Ethereum tabanlı olan bir kripto para birimidir. 2020 Ağustos tarihinde Ryoshi adında bir kişi veya grup tarafından piyasaya sürülmüştür. Bu kripto para biriminin asıl yükselişi ise 2021 yılında gerçekleşmiştir.

Ethereum blok zincirinde oluşturulan SHIB, amaç olarak katı sosyal yapılardan ve geleneksel zihniyetten uzaklaşmayı hedeflemektedir. SHIB şu an markette en çok arza sahip olan tokenlerden bir tanesidir. Elon Musk gibi ünlü isimler de bu tokeni destekleyerek fiyatının yükselmesini sağlamaktadır. Bu nedenle bazı dönemlerde SHIB fiyatında çok büyük yükselişler görülebilmektedir.

SHIB ile DOGE Arasındaki Farklar Nelerdir?

SHIB ile DOGE, pek çok yatırımcı tarafından benzerlikleri nedeniyle karıştırılabilmektedir. Ancak SHIB ve DOGE arasında bazı farklılıklar bulunur. SHIB ile DOGE arasındaki farklar aşağıda sıralanmıştır.

  • DOGE bir coin olarak değerlendirilirken, SHIB bir token olarak değerlendirilir.
    DOGE toplam arzı sınırsızken, SHIB toplam arzı sınırlıdır. Ancak dolaşımdaki arz düşünüldüğünde SHIB daha fazla arza sahiptir.
    DOGE çevrimiçi bahşişlerde kullanılması amacıyla üretilmiştir. SHIB’in üretim amacı ise bir topluluk oluşturmaktır.

DOGE ile SHIB arasındaki farklar bunlardır. Bu her iki kripto para birimi de sembol olarak bir köpeği kullanır.

İlginiz çekebilir : Dogecoin (DOGE) Nedir?

Shiba INU (SHIB) Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Shiba almak isteyen yatırımcılar bu işlemi nereden ve nasıl gerçekleştirebileceklerini merak etmektedir. SHIB de diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi kripto para borsalarından satın alınabilmektedir. Son aylarda Binance gibi büyük kripto para borsaları da SHIB listelemesi yapmış ve yatırımcılarla bu kripto para birimini buluşturmuştur.

Shiba INU

SHIB alabilmek için bir kripto para borsasında hesap açmanız ve kaynak aktarmanız yeterli olacaktır. Ardından dilediğiniz pariteye girerek piyasa veya limit fiyatından SHIB satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra ise dilerseniz bu tokeni soğuk cüzdanınıza çekebilir, dilerseniz de stake ederek daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Shiba INU (SHIB) Marketteki Pozisyonu

SHIB, markette en çok işlem yapılan tokenlerden bir tanesidir. Market sıralamasını dikkate alacak olursak 14. sırada olan SHIB, 17 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olması ile birlikte oldukça popülerdir. Ayrıca SHIB 549 trilyon arza sahiptir. Bu arz, marketteki en yüksek arzlardan bir tanesidir.

2 milyarı aşkın hacmi bulunan bu tokenin tüm zamanlardaki en yüksek fiyatı ise 0.00008845 dolardır. Bu fiyata geçtiğimiz yılın ocak ayında ulaşmıştır. SHIB’in şu anki mevcut fiyatı ise 0.00003096 dolar seviyelerindedir. Fiyatının bu kadar ucuz görünmesinin nedeni ise sahip olduğu yüksek arzdır. Tüm bunların yanı sıra SHIB, onlarca borsada 161 parite ile işlem görmektedir.

Shiba INU (SHIB) Gelecekte Hangi Seviyelerde Olabilir?

Shiba coin geleceği tamamen yatırımcıların aldıkları kararlara göre değişecektir. Şu an için düşünecek olursak, yatırımcılar bu tokenin 1 dolar seviyelerine ulaşacağını düşünse de bu ütopik bir düşünce olarak değerlendirilebilir. Çünkü SHIB’in 1 dolar olması piyasa değerinin 500 trilyondan fazla olması anlamına gelir. Bu da günümüz şartlarında imkansızdır. Ancak ilerleyen yıllarda yakma durumu gerçekleşirse şartlar değişebilir.

Bazı analistler SHIB fiyatının önümüzdeki süreçte 0.00050 dolar seviyelerine çıkabileceğini düşünse de analistlerin büyük kısmı çok büyük yükselişlerin gelmeyeceğini düşünüyor. Bu durumda analistlerin yorumları ile kendi analizlerinizi birleştirerek kendi yatırım kararınızı almanız çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca forum sayfalarında aktif olan diğer yatırımcıların düşüncelerini öğrenmek de sizler için iyi olabilir.

 

Reklam Alanı
1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Shiba INU (SHIB) Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Reklam
Reklam
Giriş Yap

Gazete Bitcoin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!