featured
ripple

XRP, SADECE bu olursa güçlü yükseliş eğilimini koruyabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

XRP, SADECE bu olursa güçlü yükseliş eğilimini koruyabilir

XRP, son 7 günde %63’lük bir artış sağladıktan sonra Haziran ayından bu yana en iyi haftasını tamamladı. Bu ralli, SEC-Ripple Labs yasal savaşının yakında sona ermesinin beklendiği için yatırımcı güveninin geri dönüşünün altını çizdi.

Bahse konu olan dava, özellikle son 24 ayda Ripple’ın performansını büyük ölçüde bastırdı. Aslında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce bir röportajda özet karar başvurularının bir hafta önce yapıldığını açıkladı. Buna rağmen , SEC’in mahkeme tarafından zorunlu kılınan bazı şartları yerine getirmediği iddia edildi.

Ripple (XRP)’da Güçlü boğa koşuşu mu geliyor ?

Gözlemcilere göre, Ripple Labs şimdiye kadar güçlü bir savunma sürdürürken SEC su geçirmez bir argüman sağlayamadı. Düzenleyicinin mahkemenin bazı emirlerine uymaması, XRP lehine yatırımcıların Ripple’a güvenini daha da güçlendirdi.

Sonuç olarak güçlü birikim ortaya çıktı ve major altcoin’i grafiklerdeki kama modelinden dışarı itti.

XRP
XRP

Ripple geçen hafta 0,34 ABD dolarına kadar düştü, ancak güçlü yükseliş hacimleri alt aralığından çıkmasına izin verdi. Kripto para birimi Cuma günü 0,55 dolarla zirve yaptı, ancak o zamandan beri 0,48 dolarlık bir basın zamanı fiyatına geri çekildi.

Bu geri çekilme, özellikle rallinin aşırı alım bölgesine girdiği düşünüldüğünde bekleniyordu.

XRP
Kaynak: TradingView

XRP’nin güçlü rallisinden sonra biraz kar elde etmesi bekleniyor ve bu, son geri çekilmesini açıklıyor. Özellikle bir geri çekilme kadar güçlü değil ve bu, çoğu Ripple yatırımcısının yasal sonuç konusunda iyimser olduğunun bir işareti.

Bu hafta olumlu bir açıklama, boğaları güçlendirebilir ve kısa vadede biraz daha yukarı yönlü olabilir. 1 milyon doları aşan işlemler için Ripple balina işlem sayısı, geçen haftanın başına doğru önemli ölçüde arttı.

Kaynak: Santiment
Kaynak: Santiment

Balina işlem sayısı, özellikle XRP aşırı satın alındıkça, haftanın sonuna doğru azaldı. Beklendiği gibi, balinalar aşırı alım bölgesinde alım yapmaktan kaçınacaktır. Kâr alma nedeniyle artan aktivite de gözlemlenebilir, ancak şu ana kadar durum böyle değil.

Altcoin’in 90 günlük atıl dolaşımı son birkaç gün içinde biraz arttı, ancak daha düşük aylık aralıkta kalıyor. Bu, uzun vadeli HODLer’ların hala XRP’lerini elinde tuttuklarının teyidi gibi görünüyordu.

Kaynak: Santiment
Kaynak: Santiment

XRP’nin tüketilen yaş metriği de çok az aktivite öngördüğü benzer bir gözlem gösterdi. Bu aynı zamanda borsalar arasındaki düşük transferleri de doğruladı – Birçok XRP sahibinin gelecek konusunda iyimser olduğunu gösteren bir başka işaret.

Çözüm

Altcoin’in zincir içi metrikleri, kripto para biriminin fiyat grafiğini, özellikle de sınırlı geri çekilmeyi yansıtıyordu. Yatırımcı duyarlılığı, basın zamanında, büyük ölçüde boğaların lehine eğildi ve daha fazla yükselme olasılığı oldukça yüksek. Bununla birlikte, Ripple hala değişken piyasa hareketlerine tabidir.

Beklenmeyen bir başka FUD olayı, piyasada daha fazla fiyat kaymasını tetikleyebilir ve sonuç olarak Ripple’ın toparlanmasını azaltabilir. Böyle bir sonuç, yükselişini geciktirir. Bunun da ötesinde, yatırımcılar davadan kaynaklanan potansiyel komplikasyonlara olumsuz tepki vererek daha fazla olumsuzluğa yol açabilir.

Reklam Alanı

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
XRP, SADECE bu olursa güçlü yükseliş eğilimini koruyabilir
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Reklam
Reklam
Giriş Yap

Gazete Bitcoin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!